צבעים! לא רק על קירות וברהיטים


צבע הוא מרכיב עיקרי בעיצוב, לא סתם הוא נגזרת של המילה.

רבים נוהגים לשקול בכובד ראש את בחירת הצבעים בעיצוב הבית וההתאמה ביניהם.

אבל יש מאפיין אחד בו לא כולם שמים דגש על הצביעים, והוא דומיננתי לא פחות מהקיר או הרהיט, האור!

צבע האור הוא מרכיב קריטי בעיצוב הבית וכיום כשהתאורה המתקדמת מאפשרת לנו לבחור גוון מדוייק היא מאפשרת לנו לשלוט באווירה הרצויה, להדגיש צבעים מסויימים ואף לשנות את גוון הקירות והרהיטים לגוונים האידיאליים.

בעבר, הצבע היחידי כמעט שהיה ניתן להאיר בו את החדר הוא צהוב בהיר או ״לבן חם״ במושגים חדשים.

וכך לאורך שנים לא ניתנה חשיבות לצבע התאורה פשוט מאוד כי לא היו אלטרנטיבות. עם כניסתם של הנורות הפלורטנטיות לתחום התאורה התקבל גוון נוסף בו ניתן היה להאיר חללים, אך נורות אלו יצרו מגבלה בעיצוב בשל צורתם ומדותיהם.

בעיה נוספת היתה התדמית שהתווספה לנורות אלו, שידועות בשימוש בהן בבתי חולים ובמשרדים אפרוריים.

כיום, בעידן תאורת הלד ניתן לבחור גוון מכל קשת הלבן, גוון האור נמדד במעלות קלווין ורוב נורות הלד הנמכרות היום מצויין על האריזה מהו גוון האור במעלות קלווין, לבן חם נע בין 2700-3000k לבן אור יום כ-4500k ולבן קר כ6000-8000k כך ניתן להוסיף לאווירת עיצוב כפרי עם לבן חם במיוחד (2700k) או לאווירת עיצוב מודרני עם לבן קר במיוחד.

אגב משחק ושילוב נכון בין השניים או עם מה שבאמצע יכול להניב תוצאות מרשימות.

ולא רק על גווני הלבן מדובר, תאורת הלד מאפשרת לנו ליצור בעוד מגוון רחב של צבעים! כמובן שע״מ להגיע לתוצאה איכותית יש להשתמש בצבעים שמעבר לגוון הלבן בזהירות ע״מ לקבל אפקט מרשים ולא עיצוב מצועצע.

ואם כבר בצבעים עיסקנן נומר עוד מליה על זוויות, זוויות האור הן נושא בפני עצמו אך על רגל אחת מומלץ גם לשים לב לזווית האור אשר משפיעה משמעותית על האלמנטים בסביבתה.

יתרון משמעותי נוסף הוא מעבר לפן העיצובי, המעבר לתאורת לד כדוגמאת פסי לד, ספוטים וכדומה הוא מעבר מבורך שכן נורות אלו מקטינות את זיהום הסביבה, יותר בריאות לשימוש בבית, וחסכוניות יותר בחשמל מכל נורה אחרת הקיימת בשוק. אז צבעו את הבית באור שלכם!

בהצלחה!

Recent Posts
Archive